kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

YUVA’ya BIENNALE COLLEGE CINEMA’dan destek

8 Aralık 2017

Venedik Bienali çerçevesinde bu sene altıncısı düzenlenen Biennale College – Cinema, Anna Maria Aslanoğlu’nun (istos film) yapımcılığını yaptığı Emre Yeksan‘ın yeni projesi Yuva’yı desteklenmeye aday on iki projeden biri olarak belirlemişti. Jüri, on iki proje içinden Yuva’nın da aralarında bulunduğu üç filme 150’şer bin Euro finansman sağlanmasına karar verdi.

Ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş Veysel ile onu şehre götürmeye gelen kardeşi Hasan’ın yüzleşme hikâyesini anlatan YUVA, programa Türkiye’den seçilen ilk film oldu. Üç proje 3-6 Aralık ve 11-15 Ocak arasında Venedik’te düzenlenecek iki atölyeye katılacak. Yaza kadar tamamlanması beklenen filmler, önümüzdeki yıl düzenlenecek 75. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak.

Emre Yeksan’ın senaryosunu Ahmet Büke’yle birlikte yazdığı başrolünde Ulaş Tuna Astepe’nin yer aldığı ilk filmi KÖRFEZ ise uluslararası festival yolculuğuna şu anda Tiflis ile devam ediyor. KÖRFEZ, 4-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Tiflis Uluslararası Film Festivali’nde 8 ve 9 Aralık günlerinde Uluslararası Yarışma bölümünde gösteriliyor.