kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Zeynep Öz, İnci Eviner ve Dilek Winchester Aichi Trienali’nde

10 Ağustos 2016

İlki 2010 yılında gerçekleştirilen Aichi Triennale, bu yıl Japonya’nın Nagoya kentinde 3. kez gerçekleştirilecek. “Homo Faber: A Rainbow Caravan” başlığıyla, 11 Ağustos – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek trienalin eş küratörlüğünü Zeynep Öz üstlenirken, sanatçılar İnci Eviner ve Dilek Winchester de katılımcılar arasında. Trienal kapsamında görsel sanatlar ve performans sanatlarına yer veriliyor. Trienal’in eş küratörlüklerini Daniela Castroto, João Modé, Dani Lima ve Zeynep Öz üstleniyor.

SPOT’un kurucuları arasında yer alan Zeynep Öz, SPOT Üretim Fonu sergilerinin küratörlüğünü üstlendi. Bununla birlikte Reginald Lewis Museum Baltimore, Maryland Historical Society, Frankfurter Kunstverein ve Armory New York’ta da çalışmalar yürüttü.

İnci Eviner’in çizimden videoya, performanstan ortak çalışmalara bir çok eseri bulunuyor. Eviner çalışmalarında iktidarın kadın bedeni üzerindeki mevcut uygulamalarının izini sürüyor ve sürekli sahneye konulmakta olan sabit kimliğin ötesini araştırıyor. Eviner’in eserleri daha önce İstanbul, Venedik, Tayvan, Selanik, Şangay ve Busan gibi pek çok bienalde yer aldı.

Dilek Winchester ise çeviri, dil, edebiyat, sözlü tarih gibi konularda çalışmalar yürütüyor. Son zamanlarda Türkiye coğrafyasında konuşulan Karamanlidika dili ve Türkiye Ermenicesi üzerine çalışmalar yürütüyor. Çalışmaları Salt Beyoğlu, Spot Üretim Fonu, Beyrut, Madrid, Madrid, Munster ve Atina’da gösterildi.