kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Zilberman İstanbul’da yeni sergi: Genç Yeni Farklı 11

7 Temmuz 2022

Zilberman İstanbul6 Temmuz – 13 Ağustos 2022 tarihleri arasında bu yıl 11. edisyonu gerçekleşen Genç Yeni Farklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Genç Yeni Farklı 11’de Betül Aksu, Emin Berk, Ceren Su Çelik, Delâl Eken, Özkan Işık, Murat Kahya, Pınar Köksal, Pınar Marul, Sinan Orakçı, Muaz Özden, Ferhat Tunç ve Yaren Yıldız’ın çalışmaları yer alıyor.

Zilberman, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, sanat eleştirmeni Kültigin Kağan Akbulut, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, koleksiyoner Melek Gencer, küratör Aslı Seven ve galeriyi temsilen Naz Kocadere tarafından gerçekleştirildi.

Zilberman tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki, 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor.