kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ziraat Bankası’ndan yeni bir galeri: “Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi”

25 Kasım 2019

Ziraat Bankası, İstanbul’da Tünel ve Ankara’da Kuğulu Sanat galerilerinden sonra, Ankara, Çukurambar’da Next Level AVM’de Çukurambar Sanat Galerisi’ni açıyor.

Çukurambar Sanat Galerisi, Ziraat Bankası koleksiyonu seçkilerinden oluşan ve 20. yüzyıl Türkiye resim sanatının tarihi yolculuğunu anlatan Türk Modernizminin Öncüleri başlıklı sergisi ile 22 Kasım 2019 günü açılıyor. Sergi 22 Kasım 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Ziraat Bankası sanat değerlerini kurum dışına taşıyarak toplumla paylaşmak ve sanatı yaşanır kılmak için 1926’dan beri sanat ve sanatçıya verdiği desteği son dönemlerde “Sanat için, sanatın içinde” sloganıyla bütünleştirerek süreli sergilerin yanı sıra, kalıcı sanat mekanlarını da izleyicilerle buluşturuyor.

Kuruluş yıllarından başlayarak, Türkiye resim sanatının önemli yapıtlarını düzenli olarak toplayan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip. Güzel sanatların bütün dallarını kapsayan ve kuruluşundan bugüne geçen süreç içinde gelişen, değişen sanat akımlarından yapıtları barındıran Ziraat Bankası Koleksiyonu, belgesel bir nitelik de taşıyor.

Ziraat Bankasının Çukurambar Sanat Galerisi’nin ilk sergisi olan “Türk Modernizminin Öncüleri”sergisi, eski çağlardan bugüne modernizmin gelişimini ele alıyor ve Türkiye’de bu akımın en önemli temsilcilerini bir araya getiriyor.