3. İstanbul Tasarım Bienali’nden açık çağrı

11 Mart 2016

3. İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından “BİZ İNSAN MIYIZ? : TÜRÜMÜZÜN TASARIMI : 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığıyla, Beatriz Colomina ve Mark Wigley küratörlüğünde 22 Ekim – 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bienale katılmak isteyenlerin iki dakikalık videolarını göndermeleri için son başvuru tarihi 20 Mayıs 2016.

Küratörler Beatriz Colomina ve Mark Wigley, “BİZ İNSAN MIYIZ? teması eksenindeki tartışma alanını en geniş yaratıcı odaklara açmak ve düşüncelerine 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin kalbinde yer vermek amacıyla bir açık çağrı yapıyor. Bu çağrıyla, tasarımcıları, mimarları, sanatçıları, grafik tasarımcıları, endüstriyel tasarımcıları, animasyoncuları, veri görselleştirmeyle uğraşanları, film yapımcılarını, grupları, dernekleri, sivil toplum kuruluşlarını, laboratuvarları ve her disiplinden diğer paydaşları, bienalin temasını yansıtan iki dakikalık bir video hazırlamaya davet ediyor.

Açık çağrıda belirtilen şartlara uygun şekilde gönderilen videoların tamamı 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin internet sayfasının yanı sıra 22 Ekim 2016 tarihinde açılacak bienal sergisinin özel bölümünde de sunulacak. Uluslararası ve disiplinlerarası bir jüri tarafından değerlendirilecek tüm video projelerinden seçilecek üç tanesi ise bienalin ana sergisinde ve yayınlarında yer alacak. Bu üç videonun başvuru sahipleri bienalin ana katılımcıları arasında yer alacak ve seçilen filmlerin uygun biçimde sergilenmesi için bienalin küratöryel ekibi proje sahiplerine destek olacak.

Ayrıntılı bilgi için: http://bizinsanmiyiz.iksv.org/acik-cagri/