kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Postane’de Açık Stüdyo Günleri başladı

15 Kasım 2022

Postane‘de aktivizm ve sosyal etki alanında içerik üretmek isteyenler için kurgulanmış bir mekân olarak yer alan podcast stüdyosu Postane Stüdyo, sivil aktörler için altyapı hizmetinin ötesinde, kapasite geliştirme eğitimleri ve post-prodüksiyon hizmetlerini de sağlıyor.

Postane Stüdyo, yeni hayata geçirdiği Açık Stüdyo Günleri programı ile hikâye anlatıcılarına her perşembe ücretsiz olarak alan açıyor. Programa, sosyal ve çevresel etki odaklı bir podcast programı olan, daha adil ve paylaşımcı bir dünyanın hayalini kuran, bütçesi olmayan hikâye anlatıcıları başvurabilir.

Açık Stüdyo Günleri ile yaratıcı içerik sahipleri profesyonel podcast prodüksiyonu için gerekli altyapı, teknik ekipman ve personel desteğine ücretsiz bir şekilde ulaşabilecek.

Açık Stüdyo’nun ilk dönemi Cultures of Resistance tarafından Postane’ye verilen Aktivizm Ödülü ile başlatıldı ve işbirlikleriyle devam ediyor.