kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Haldun Taner Öykü Ödülü’ne başvurular başladı

26 Eylül 2022

Milliyet Gazetesi tarafından Haldun Taner‘in anısına düzenlenen Haldun Taner Öykü Ödülü yarışması bu yıl 33. kez gerçekleşecek. Edebiyatta isimlerini duyurmuş olanlar kadar edebiyat dünyasına yeni adım atmış yazarlar da 25.000 TL ödüllü yarışmaya katılabiliyor.

Yarışmanın Seçici Kurulu’nda bu yıl Demet Taner, Doğan Hızlan, Metin Celal, Prof. Dr. Handan İnci, Nursel Duruel ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu yer alıyor.

Yazarlar; 1 Ocak – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Türkçe yayımlanmış öykü kitaplarının değerlendirildiği yarışmaya kendi imzalarıyla başvurabilir. Bunun yanı sıra yayınevleri, üniversiteler, sanat ve eğitim kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için eser sahibinin imzalı onayıyla aday gösterebilir.

Başvurmak isteyen yarışmacıların, kitaplarını en geç 30 Eylül 2022 Cuma günü saat 17.00’a kadar Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center, 100. Yıl Mah. 2264. Sok. No:1 Bağcılar / İstanbul adresine göndermesi gerekecek.