kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

35. Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması Türkiye elemeleri başlıyor

26 Mayıs 2016

35. Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması bu yıl Türkiye elemelerini 27-28 Mayıs tarihlerinde, Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde gerçekleştiriyor.

Finalinin, her sene farklı bir ülkede gerçekleştirildiği yarışma, bu sene Güney Afrika’nın Başkenti Cape Town’da büyük opera binasında gerçekleştiriliyor. Seçici jürisinde Sedat Öztoprak, Aytaç Manizade, Erich Seitter, Çetin Işıközlü, Prof. Rengim Gökmen, Wolfgang Hoyer ve Bettina Brentano’nun bulunduğu yarışmanın Türkiye ayağının kazananları Cape Town’daki büyük finale katılmaya hak kazanacak.

Bu yıl her yıl olduğu gibi ünlü soprano şan eğitmeni Belkıs Aran anısına jürinin uygun gördüğü bir şarkıcıya, Belkıs Aran Genç Opera Starlarına Destek Ödülü verilecek. Ayrıca yarışmanın daimi sponsoru Beşiktaş Rotary Kulübü, finale katılmaya hak kazanan bir yarışmacıya bir adet uçak bileti destek ödülü de verecek.