kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Stüdyo Günleri 2022 için başvurular başladı

23 Kasım 2021

Önümüzdeki yıl 11 – 13 Şubat 2022 tarihleri arasında 8. edisyonu gerçekleştirilecek Açık Stüdyo Günleri için sanatçı başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 26 Kasım 2021.

Etkinlikte sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı bulacak. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ‘ağ oluşturma’ için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor. Açık Stüdyo Günleri 2020’de 57 sanatçının 39 atölye ve evi, 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar, Beşiktaş ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.