kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

All’estero & Dr K. Takes the Waters at Riva: Version A sergisi, A plus A gallery’de

31 Ağustos 2018

All’estero & Dr K. Takes the Waters at Riva: Version A, 1 Eylül – 15 Aralık 2018 tarihleri arasında A plus A gallery’de sergileniyor.

Sergi için, The School for Curatorial Studies Venice’ten 16 küratör, yazar Saim Demircan ile birlikte çalışarak, W.G Sebald’ın “Schwindel. Gefühle” adlı eserini, serginin hikayesi için bir araç olarak okudular.

Schwindel. Gefühle’nin ikinci ve üçüncü bölümünde Sebald, iki edebi figürün -yazarın kendisi (veya kendisinin bir versiyonu) ve Dr. K.- Viyana’dan Venedik’e gerçekleştirdiği ikiz seyahati anlatıyor.

Açık bir metinlerarasılığın kullanımıyla Sebald, gelişmelerin ve apaçık vertigonun gerçekliğini bozmak için metin boyunca gizli mesajlar ve ipuçları seriyor. Yazarın tekrar, ikileme, çözülme gibi anlatım yollarından ilham alınan grup sergisi ‘All’estero & Dr. K. Takes the Waters at Riva: Version A’, bir güvenilmez anlatıcının bakış açısından bir ortak proje. Sanatçıların yeni ve mevcut eserleri, baş dönmesi deneyimini yansıtmak için bir yol olan mimarisiyle A plus A gallery’de yerini alıyor.