Andante artık “Türkiye’nin Müzik Kültürü Dergisi”

9 Haziran 2016

Yayın hayatına 2002 yılında başlayan Türkiye’nin en köklü klasik müzik dergisi Andante, 2016 Haziran sayısıyla beraber içeriğini ve sloganını değiştirdi. Andante’nin Haziran sayısı ‘Türkiye’nin Müzik Kültürü Dergisi’ olarak yenilenen sloganıyla raflardaki yerini aldı.

Geçtiğimiz yıllarda yenilenmeyi, değişmeyi, taze ve güncel kalmayı ve zamana ayak uydurmayı hep başaran Andante, yeni içerik ve sloganıyla da bunu hedefliyor. Yoluna Klasik Batı Müziği ile başlayan, sonrasında müziğin birçok türüne ve bu türlerin en iyilerine yer veren dergi, bu sefer tasarımından niteliğine, karakterinden içeriğine birçok konuda büyük değişiklikler ile okurlarının karşısına çıkıyor.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali, bu değişimi bu ayki editör yazısında şöyle açıklıyor: “Artık sadece Klasik Batı Müziği tutkunlarına değil, Klasik Türk Müziği, Türk Halk Müziği, Pop, Rock, Caz, Dünya Müziği tutkunlarına da hitap etmek istiyoruz. Müzik türlerinin birbirinden bu kadar kopuk olması, farklı müzik türleri ve  bu müzik türlerini sevenler arasında hiçbir bağlantının bulunmaması, hatta öyle ki bazı müzik türleriyle dinleyici ve icracı düzeyinde uğraşanlar arasında yaşandığını gözlemlediğim ciddi ihtilaflar beni hep üzmüş ve düşündürmüştür.”