kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Anger is a solution, if anger means kittens, D21 Kunstraum Leipzig’de

18 Eylül 2018

D21 Kunstraum Leipzig, 15 Eylül – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Anger is a solution, if anger means kittens başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Serginin küratörlüğünü Collective Çukurcuma’dan Naz Cuguoğlu, Mine Kaplangı ve Serhat Cacekli ile Eva Liedtjens ve Nada Schroer üstleniyor.

Sergide yer alan sanatçılar; anna anthropy, Miriam J. Carranza, Vera Drebusch, Line Finderup Jensen, Olga Holzschuh, Ali Miharbi, Lara Ögel, Mary Audry Ramirez, Berkay Tuncay.

Anger is a solution, if anger means kittens projesi; dijital sonrası, geç kapitalist toplumlarda öfke, hayal kırıklığı ve yorgunluğun tezahürlerini inceliyor. Eğer gerçeklik, facia ve hiciv arasında dalgalanıyorsa, insanlar sosyal düzeyin yanı sıra bireysel olarak öfkeyle nasıl başa çıkabilir?

Dokuz sanatsal konumu bir araya getirerek, ikircikli bir hissin farklı olasılıklarını araştırıyor ve öfkeyi, yıkıcı bir duygudan ziyade özgürlükçü, Martha C. Nussbaum’un “Transition” (Dönüşüm) konseptiyle tanımladığı bir kavram olarak tanımlayan sanatsal ifadeleri şekillendiriyor.

Anger is a solution if anger means kittens, duyguların politikalarına odaklanan, D21 yıllık programı “Emotional States”in bir parçası olan “Curator’s Lab” bağlamında gerçekleştiriliyor.