kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ankara Queer Sanat Programı – Konuk Sanatçı Evi’nden açık çağrı

27 Aralık 2021

Kaos GL tarafından Şubat 2020’de hayata geçirilen Ankara Queer Sanat Programı Konuk Sanatçı Evi’nin 2022’de gerçekleşecek olan üçüncü dönemi için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 23 Ocak 2022.

Türkiye’den ve yurt dışından görsel sanatçıları Ankara’da ağırlayan Ankara Queer Sanat Programı – Konuk Sanatçı Evi, kuir siyasetin sanatsal ifadenin olanaklarıyla yeni imkânlarına odaklanıyor. Program, sanatçılara 8 haftalık hem yaşama hem çalışma alanı imkânı sağlarken aynı zamanda üretim ve araştırma süreçlerini teşvik ediyor. Bu süre zarfında sanatçılar Türkiye’den sanatçı, aktivist, akademisyen ve küratörlerle birlikte çalışma olanaklarına sahip oluyor ve farklı sanat alanlarıyla olası işbirlikleri için tanışma toplantıları gerçekleştiriyor.

Programın bu yılki seçici kurulunda Fatih Özgüven (Sanat Eleştirmeni, Çevirmen, Yazar), Nilbar Güreş (Sanatçı), Çelenk Bafra (SAHA Derneği Direktörü, Küratör, Yazar), Derya Bayraktaroğlu (Küratör, Yazar), Erinç Seymen (Sanatçı), Kevser Güler (Küratör), Bige Örer (İstanbul Bienali Direktörü), Ege Berensel (Sanatçı, Görsel Araştırmacı), Aylime Aslı Demir (Editör, Küratör), İz Öztat (Sanatçı) ve Ka: Görsel Kültür ve Sanatsal Düşünce İçin Mekân yer alıyor.