kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Balmoral sanatçı rezidansından açık çağrı

30 Mayıs 2017

Almanya’da bulunan Künstlerhaus Schloss Balmoral, uluslararası rezidansı için açık çağrı yayınladı. 6 görsel sanatçı kabul edilecek programınbu yılki teması “Geleceği şekillendirmek. Nasıl yaşamak, sevmek ve çalışmak istiyoruz?” olarak belirlendi. Başvurular 30 Haziran 2017 tarihine dek devam ediyor.

Dünya; sosyal, ekolojik ve politik değişimlere maruz kalıyor. Global krizlerin yaşandığı günümüz dünyasında, teknolojik gelişmeler yeni bir yaşamın sinyalini veriyor. Son zamanlarda farklı disiplinlerden oluşan birçok sergide teknolojik gelişmelerin insan hayatını nasıl şekillendireceği tartışıldı. Kuenstlerhaus Schloss Balmoral ise bu tema etrafında sanatçıların kendi ifikirlerini ve vizyonlarını sunmalarını istiyor.

2013 yılından beri devam eden bu program, her yıl seçilen bir sanatsal disiplinde çalışan sanatçılara veriliyor. Seçilen sanatçılar Haziran 2018 itibariyle programa dâhil edilecekler.