kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bodyinfperform’dan açık çağrı

30 Nisan 2019

bodyinperform, bu yılki teması “Beni ait olduğum eve götür!” kapsamında küratörlüğünü performans sanatçı Ayça Ceylan‘ın üstlendiği performans serilerine Ankara’da devam ediyor.

Platform, 25 Mayıs 2019 tarihinde Ankara KOVA Art Space’te gerçekleşecek BiPperformans serilerinin ilki için açık çağrı yapıyor. 9 Mayıs, 18:00’a kadar performans taslaklarınızı bodyinperform@gmail.com adresine iletebilirsiniz.

Taslaklarınızda performansınızın ismi, süresi, kavramsal içeriği, kısa özgeçmişiniz ve performans sanatı sizin için ne ifade ediyor bölümlerinin 600 kelimeyi geçmeyecek tek bir pdf dosyasında iletilmesi gerekmektedir. Ankara’da performans sanatının görünürlüğün arttırmayı amaçlayan performans günü, sadece Ankara’da ikamet etmekte olan sanatçıların ve Ankara’da eğitimine devam eden lisans, lisans üstü, doktora öğrencilerinin önerilerine açıktır.

Seçilen tüm performanslar için mekan, tanıtım ve proje danışmanlık desteği sunulacaktır. Fongogo üzerinden kitlesel fonlamaya açılacak olan performans gününde buradan gelecek desteğe bağlı olarak sanatçılara prodüksiyonel destek verilebilir.

Performanslar, performans sanatçısı ve bodyinperform’un yaratıcı direktörü Ayça Ceylan ve sanat tarihçisi ve bodyinperform’un direktörü Serra Rodoplu tarafından seçilecek. 12 Mayıs’ta platformun sosyal medya hesabın üzerinden seçilen projeler duyurulacak.

“beni ait olduğum eve götür!” bir ev arama yolculuğudur. Bu yolculukta kimimiz fiziksel evimizi, kimimiz evimiz ilan edeceğimiz duygulanımlarımızı, kimimiz mutluluğun sırrını, kimimiz ise cennet ve cehennem arasındaki insanlık hallerini sorgulayıp, dururuz. Tüm bu arayışların eşliğinde o an, orada olan ve yaşamın tapınağı diye adlandırılan beden her şeye tanık olanın kendisidir.