kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Borusan Sanat, yeni sezonda Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde

13 Ekim 2021

Borusan Sanat, önümüzdeki 4 sezon boyunca konserlerini, ağırladığı özel sanatçı ve şefler ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nde gerçekleştirecek.

Dünyaca ünlü müzisyenlerin yanı sıra seçkin şef ve solistleri ağırlayan Borusan Sanat, yeni mekânı Zorlu PSM Turkcell sahnesinde, fiziksel konserlerine heyecanla beklenen dönüşü gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden oluşan ve Avrupa’nın önde gelen senfonik orkestralarından biri olma yolunda ilerleyen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) d 4 sezon boyunca yeni mekânında sanatseverleri klasik müzikle buluşturuyor.

14 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşecek olan açılış konseri ile sezona merhaba diyecek olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı, Sanat Danışmanı ve Daimi Konuk Şefi Patrick Hahn yönetecek. Orkestranın sezon boyunca eşlik edeceği solistler arasında ise Alice Sara Ott, Bryce Dessner, Katia & Marielle Labèque gibi önemli sanatçılar yer alırken, Onursal Şefi Gürer Aykal şefliğinde BİFO, keyifli konser programları ile yeni mekânında izleyicilerle buluşacak.