kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

British Council’dan Selector Radio Yarışması

23 Temmuz 2020

British Council, sunuculuğunu Jamz Supernova’nın yaptığı ve Birleşik Krallık müzik kültürünü uluslararası dinleyicilerle buluşturan Selector Radio ile yepyeni bir yarışma başlatıyor.

British Council ile Evde programı kapsamında düzenlenen Selector Radio Yarışması, Türkiye’den müzisyenlere küresel bir radyo programında yer alma şansı tanıyor. Müziğinizin uluslararası platformlarda duyulması için 30 Temmuz’a kadar parçanızı yükleyebilirsiniz.

Selector Radio, Birleşik Krallık’tan en iyi müzikleri ve yeni yetenekleri dünya çapında yaklaşık 30 ülkede yayınlayarak, her hafta müzik severleri küresel bir toplulukta bir araya getiriyor. Şimdi, dünyadaki dinleyicilerle iletişime geçmek ve yeni yetenekler bulmak için programa Türkiye’den de müzisyenler de dâhil oluyor. Selector Radio Yarışması ile Türkiye’den sanatçılar, parçalarıyla uluslararası bir dinleyici kitlesine ulaşma şansı elde ediyor.

Yeni ve heyecanlı olan her grup, sanatçı ve tarzda müziğin kabul edildiği yarışmaya gönderilen tüm parçalar, önce uluslararası bir panel tarafından değerlendirilecek. Jüri tarafından favori ilk on parçanın belirlenmesinin ardından, parçalar halk oylamasına sunulacak ve Selector Radio dinleyicileri de parçaları oylayabilecek. Aynı zamanda, Selector Radio’nun sunucusu Jamz Supernova da kendi favorisini seçecek. Hem halk oylaması hem de Jamz Supernova tarafından seçilen parçaların her ikisi de Selector Radio’da, dünya çapındaki 4 milyon dinleyiciye çalınacak.

Zaman Çizelgesi

30 Temmuz Parçaların teslim edilmesi için son gün
31 Temmuz–17 Ağustos Panelin ve Jamz Supernova’nın 10 parçayı belirlemesi
18–28 Ağustos Çevrimiçi oylama
31 Ağustos Jamz Supernova ve online oylama ile belirlenen iki kazananın açıklanması
4 Eylül Parçaların Selector Radio’da çalınması