Daire Sanat’tan yeni bir program: “Açık Atölye Sanatçı Programı”

24 Aralık 2019

Daire Sanat, Cihangir’de bulunan sergi mekânının bir bölümünü belli sürelerde, seçilmiş sanatçılar tarafından kullanılacak atölyeye dönüştürüyor.

Programa katılan sanatçı, projesini tamamlamak için gerek duyduğu -iki ile dört ay arasında değişebilecek- bir süre zarfında, kendi atölye ortamına dönüştürdüğü galeri mekânında çalışmalarını sürdürebilecek. Başvurular 15 Haziran 2020 tarihine kadar açık, ve ilk 8 aylık dönem için seçilen iki sanatçının duyurusu Eylül 2020’de yapılacak.

Daire Sanat’ın 12 yıldır sürdürdüğü sergi programı dinamiğini korumak adına atölye, haftanın iki günü -sanatçının belirlediği günlerde- ziyarete ve katılıma açık olacak. Atölyenin ziyarete açık olduğu günlerde sanatseverler hem sanatçıyı tanıma imkânına hem de proje sürecine tanıklık etme fırsatı yakalayacak. Katılan sanatçı, proje süreci sonunda mekânda düzenlenecek bir etkinlik daveti ile programı tamamlayacak.

Açık Atölye Sanatçı Programı’nın 3 Aralık 2019 – 31 Mart 2020 tarihleri arasındaki konuğu sanatçı Alp İşmen. Alp İşmen, Daire’nin mevcut mekânında atölye için ayrılan bölüme kendi atölye ortamını yerleştirip dört ay boyunca devam edeceği bir projesini bu atölyede sürdürmeye devam edecek. İşmen’in Daire Sanat’taki atölyesi 3 Aralık itibariyle, Salı ve Cumartesi günleri, 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.