kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DasDas’tan açık hava sahnesi

14 Temmuz 2020

DasDas, COVID-19 pandemisi önlemlerinden dolayı bir süre ara verdiği tiyatro oyunlarına açık hava sahnesiyle kaldığı yerden devam ediyor. DasDas Açık Hava’da hem yetişkinler hem de çocuklar için tiyatro oyunlarının yanı sıra, film gösterimleri de yapılacak.

DasDas Sahne’nin kapalı gişe oyunlarından ‘Joseph K.’, ‘Güle Güle Diva’ ve ‘Timsah’ sosyal mesafe düzeniyle özel olarak hazırlanan açık hava alanında sahnelenecek.  Hafta sonu da minik misafirlerine ev sahipliği yapacak mekân ‘Uyku Nereye Kaçar’, ‘Göçebe’, ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’, ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ gibi birçok sevilen DasDas Çocuk oyununu seyirciyle buluşturacak.

Sinema salonlarının da tam olarak hizmete açılamadığı bugünlerde açık hava gösterimleri yeniden ilgi görmeye başladı. DasDas Açık Hava’da Ataşehir’de biraz olsun bu eksikliği gidermek için sinema gecelerinde hem gişede ilgi gören filmleri hem de yurtdışı festivallerinde başarı kazanmış yapımları seyirci karşısına çıkaracak. Programda ‘Eltilerin Savaşı’ ve ‘Karakomik Filmler 2’ gibi gişe filmlerinin yanı sıra Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan, Emin Alper’in son filmi ‘Kız Kardeşler’ gösterilecek.