kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DasDas’tan fon geliştirme kampanyası

23 Kasım 2020

DasDas, pandemi sürecinde aldığı darbenin olumsuz etkileri ile mücadele etmek ve hem DasDas ekibine hem de Açık Sahne projesi ile pandemi nedeniyle kapısını kapatmış ya da sahnesi olmayan diğer tiyatrolara destek olabilmek için bir fon geliştirme kampanyası düzenliyor.

7-8 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenen İstanbul Maratonu sanal koşuları kapsamında ‘DasDas İçin Adım At, Açık Sahne Başlasın, Boş Koltuklar Dolsun’ diyerek sanatseverlere destek çağrısında bulundu. Kampanya Fongogo üzerinden Kasım ayı sonuna kadar devam edecek. 

Açık Sahne projesi ile her ay kapılarını, pandemi nedeniyle kapanmış ve sahnesi olmayan tiyatrolara bedelsiz olarak açacak. Yarı kapasite ile oynanan oyunların tam kapasite gibi oynanmasına ön ayak olurken, aynı zamanda DasDas’ta çalışan bütün sahne sanatları çalışanlarına ve sahne ekibine destek olacak. Kasım ayı sonuna kadar Fongogo üzerinden oluşturulan kampanya sayfasındaki paketlerden seçilerek destekte bulunabilecek. DasDas, sanatın birleştirici gücüne inanıyor ve sanatseverlere birlik çağrısında bulunuyor.