kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Dilan Bozyel Contemporary Venice’te

3 Ocak 2017

Bu yıl 16 Aralık 2016 – 15 Ocak 2017 tarihleri arasında Venedik’te Palazzo Flangini’de Mimar Luca Curci küratörlüğünde gerçekleşen Contemporary Venice 2016 – It’s LIQUID International Art Show, dünyanın farklı yerlerden mimar ve sanatçıları ağırlıyor. Sergiye, Türkiye’den fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel de katılıyor.

Londra The Brick Lane Gallery’den Mardin Bienali’ne kadar birçok farklı yerde eserleri sergilenen sanatçı, sergiye “Kimseye Etmem Şikayet” başlıklı eseri ile katılıyor. İlk kez 2014 yılında Mixer Galeri’deki ‘Yarın Yapayalnız’ adlı karma sergide sergilenen ve aynı sene Yahşi Baraz / Galeri Baraz koleksiyonuna dâhil olan eser, ayrılık sonrası yalnızlığı ve kişinin kendiyle, boşluk halleriyle yüzleşmesini anlatıyor. Ziyaretçiler tarafından çok ilgi gören eserin dikkat çeken modeli ise Didem Dinç.

Esere adını veren Kimseye Etmem Şikayet, sözleri İhsan Raif Hanım tarafından yazılan nihavend makamı curcuna usulündeki şarkıdır.