kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Directed By Women Turkey – 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali başlıyor

11 Eylül 2019

Directed By Women Turkey – 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivalibu yıl ilk kez 13 – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında Yeldeğirmeni Sanat‘ta düzenleniyor.

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya getirecek olan festival, dünyada dört yıldır ABD ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede Eylül ayında #DirectedbyWomen Worldwide Film Viewing Party adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu. Festival, her dilden ve kültürden farklı bakış ve hikayelere sahip kadınların çektiği kısa filmleri buluşturacak.

Kadın kısa filmcileri teşvik ederek sayılarının ve üretimlerinin artmasına katkıda bulunmak amacını taşıyan festivalde uluslararası ve ulusal kategorilerinde kadın yönetmenler tarafından çekilmiş kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon ve genç bakış türündeki filmler yarışacak. Ayrıca festivalde panel, atölye çalışması ve söyleşiler de düzenlenecek.