kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Engravist “Uluslararası İstanbul Gravürleri Sergisi” başladı

27 Mayıs 2016

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen‘Engravist’ Uluslararası İstanbul Gravürleri sergisi 20 Mayıs – 5 Haziran 2016 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu‘nda Mehmet Emin Kahraman‘ın küratörlüğünde gerçekleşecek.

Günümüz İstanbul gravürlerinin üretilmesini sağlamak amacıyla Uluslararası ‘Engravist’ İstanbul Baskıresim Etkinlikleri ilk olarak 28 Şubat- 4 Mart 2016 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi baskıresim atölyelerinde gerçekleştirilmişti. Daha sonra ise 29 Şubat ve 3 Mart tarihleri arasında İstanbul’un sahip olduğu köklü kültürel mirası ön plana çıkarmak amacıyla “İstanbul” temalı Uluslararası ‘Engravist’ Gravür Çalıştayı ve Sergisi, Türkiye ve Balkanlar ve diğer akraba topluluklar arasında gerçekleştirildi. Son olarak ise, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin ev sahipliğinde, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı’nca desteklenen bir “Günümüz Gravürleriyle İstanbul” projesi olan ‘Engravist’ ortaya çıktı.