kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair’den açık çağrı

14 Mart 2019

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, bu yıl 24 – 26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Viyana’da yer alan Nordbahnhalle’de gerçekleşiyor.

Üç gün boyunca devam edecek ve birçok ülkeden gelen katılımcılar, yayınladıkları materyalleri fuar boyunca standlarda sergileyecek. Fuarda yer almak için son başvuru tarihi 22 Nisan 2019.

Küçük basını ve bağımsız yayıncıları bir araya getiren fuar; atölye çalışmaları, etkinlikler, konserler, gösterimler ve konuşmalar yoluyla dergi ve sanat kitabı yapımının kültürünü ve erişilebilirliğini gösterme misyonunu üstleniyor.

Fuar; sanatçılar, fotoğrafçılar ve küçük yayın şirketleri tarafından yayınlanan sanat kitapları, fotoğraf kitapları, fotoğraf dergileri, dağıtımlar, çizgi romanlar, sanat dergileri, müzik dergileri, çizgi roman dergileri ve diğer fanzin türleri gibi bağımsız sanat yayınlarına açık. Irkçı, cinsiyetçi ve diğer ayrımcı içerik ve nefret söylemi kabul edilmeyecek.