kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Flint’e Türkiye’den iki yeni müşteri

27 Şubat 2018

Kültür ve sanat alanında çalışan uluslararası iletişim ajansı Flint, Türkiye’deki müşteri portfolyosuna iki yeni kurum ekledi. Flint, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile 4. İstanbul Tasarım Bienali ve 16. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu’nun uluslararası iletişimini ve 6. Mamut Art Project’in ulusal ve uluslararası iletişimini yürütecek.

Geçtiğimiz yıllarda ArtInternational, Sakıp Sabancı Müzesi, cappadox, Rampa, Türkiye Dış İşleri Bakanlığı, Alancha ve Atelier187 gibi müşterilerle çalışan Flint’in Türkiye’de şu andaki diğer müşterileri arasında Performistanbul ve Anna Laudel Contemporary bulunuyor.

Bu yıl 26 Mayıs – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında İKSV’nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu, Vardiya başlığı altında, Kerem Piker küratörlüğünde bir seri atölye çalışması ve etkinlik gerçekleştirecek. Jan Boelen küratörlüğünde, bu yıl 22 Eylül – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin başlığı ise Okullar Okulu. Flint Londra ve İstanbul ofisleri bu iki projenin, uluslararası tasarım ve mimari platformlarında tanıtılmak üzere iletişimini yürütecek.

6. Mamut art Project ise bu yıl yine Akkök Holding sponsorluğunda, 26 – 29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

2009 yılında Londra’da kurulan Flint, kültür sanat alanında stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti veriyor. 2013 yılında İstanbul’da ofis açan Flint’in aynı zamanda Londra, Delhi ve Mumbai’de ofisleri bulunuyor. Flint’in çalıştığı kurumlar arasında India Art Fair, London Art Fair, ArtInternational, Christie’s, National Portrait Gallery, RIBA başta olmak üzere bir çok kurum ve proje yer alıyor.