kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Fransız Kültür Merkezi’nden 3 şehirde 3 sergi

23 Ocak 2018

Türkiye Fransız Kültür Merkezi, Ankara, İstanbul ve İzmir sergi salonlarında ünlü fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı’nın “Orada kimse var mı?” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 24 Ocak – 28 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da, 25 Ocak – 17 Şubat 2018 tarihleri arasında İzmir’de ve 27 Ocak – 26 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da sanatseverlerle buluşacak.

Sergi, fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı’nın yalnızlık temalı uzun soluklu projesinde yer alan fotoğraflardan oluşuyor. Sergi, aynı tarihlerde dünya genelinde 70 ülke ve 100’ü aşkın şehirde Institut français girişiminde yapılacak uluslar ve disiplinler arası tartışmalar dizisi “Fikirler Gecesi –Hayalin gücü iktidara” (La Nuit Des Idées – L’imagination au pouvoir) kapsamında ele alınacak olması açısından ayrı bir önem taşıyor.

Son yıllarda dünyanın önemli fotoğraf merkezlerinde gerçekleştirdiği sergilerle adını uluslararası düzeyde duyuran Ali Borovalı yapıtlarında insan yaşamına, çevresine ve kültür temalarına yaratıcı bir bakış ile odaklanıyor.