kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Future Architecture Platform’dan açık çağrı

17 Aralık 2020

Future Architecture Platform, dünyanın her yerinden gelişmekte olan çokdisiplinli profesyonelleri, yapılı ortamlarla ilgili dönüştürücü projelere başvurmaya ve 2021 European Architecture Program‘ın (Avrupa Mimarlık Programı) çekirdeğini oluşturan etkinliklerde yeni işler ve fikirler sunmaya davet ediyor. Açık çağrı için son başvuru tarihi 6 Ocak 2021.

Future Architecture Platform’un 2021 edisyonu için FA platformu üyeleri tarafından seçilen ve CAFx ile daha da geliştirilen dpr-barcelona tarafından önerilen tema olan Landscapes of Care, dayanışma ve kolektif kendi kendine örgütlenmenin dinamiklerini, mahalle ölçeğinde güven ağlarını ve geçiş ortak alanları ve aktiviteleri keşfedecek. Bu edisyon, sonsuz büyüme mitleri, sınırların ve ulusal kimliğin yüceltilmesi ve kapitalizm tarafından kemer sıkma olarak etiketlenen zorluklarla yüzleşen bir toplumun zorlukları etrafında diyalogları tetiklemeyi amaçlıyor. 

Future Architecture Call for Ideas, bir rekabetten daha fazlası; uygulayıcılara ve kavramsal düşünenlere fikirlerini ifade etme ile hem görülme hem de duyulma fırsatı sunan bir platform. Başarılı bir başvuru, projelerinizi ve önerilerinizi dünyanın her yerinden meslektaşlarınızla ve ayrıca müze, galeri, yayınevi, bienal ve festivaller gibi yüksek profilli kurumlarla alışverişe başlama fırsatı anlamına geliyor. Bu yıl, sistemik değişimi (prototipler ve sistemler), sahaya özgü vakaları (belirli bağlamlar ve görevler için özelleştirilmiş ve uyarlanmış projeler) ve yeni ittifakları (yeni tasarım süreçlerini keşfeden çapraz, trans ve çok disiplinli projeleri ve metodolojiler) ele alan projeleri karşılıyoruz.