Galata Business Angels, Contemporary Istanbul’da

1 Kasım 2016

2011 yılında kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak Türkiye’de melek yatırımcılığın ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla kurulan Galata Business Angels (GBA), bu yıl 3 – 6 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul fuarında teknolojiyi kullanarak kurulan sanat girişimlerine kendilerini tanıtabilecekleri bir platform sağlayarak destek olacak.

Fuarda GBA’nın standında yer alacak platformlardan biri de kültür.limited. İyisahne, Decol, Iconic, Art50, SanatOnline, DarkTownPictures ve LimartOnline gibi girişimler ile beraber yer alacak kültür.limited, GBA ağı sayesinde sanat ve teknolojinin bir araya geldiği standda izleyicileri ile buluşacak.

Performans sanatçısı Ayça Ceylan standda yer alacak bir yeni medya işiyle interaktif dans performansı sergileyecek.

GBA; ayrıca fuarda düzenlenen ve 3 gün boyunca 50’den fazla sanat profesyoneli, sanatçı ve koleksiyoneri, çağdaş sanatın durumu, ekonomisi ve piyasasının güncel niteliklerini değerlendirmek üzere bir araya getiren CI Dialogues kapsamında da 3 Kasım Perşembe günü 17:00 – 18:00 saatleri arasında bir panel gerçekleştirecek.

Panelde katılımcılar, sanat ve girişimcilik arasındaki ilişkiyi masaya yatıracak, yaratıcı endüstrilerdeki girişimlere yapılan yatırımlarla diğer girişimlerin yatırım süreçlerindeki benzerlikler ve farklılıklara odaklanacak. Panelde konuşmacılar arasında Türkiye’nin önde gelen sanat koleksiyonerleri arasında yer alan GBA meleklerinden Ahu Serter ve Emre Kurttepeli‘nin yanı sıra GBA’dan yeni yatırım alan iyisahne.com’un Kurucusu Sinan Zabunoğlu ve art50.net’in Kurucusu Güliz Özbek yer alacak.