kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

GalataPerform’dan destek çağrısı

7 Eylül 2017

2003 yılında Galata Kuledibi’ndeki Büyük Hendek Caddesi’nde yer alan tarihi bir apartmanın birinci katında kurulan, oyun ve performansların yanı sıra farklı kapsamda projelerin de yer aldığı GalataPerform, platformun devamlılığı için bir destek çağrısında bulundu.

Sevgili GalataPerform Dostları,

GalataPerform olarak 2006 senesinden beri yürüttüğümüz Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi dahilindeki çabalarımızın ürünlerini her geçen gün biraz daha alıyoruz.

  • Yazarlık ve Yönetmenlik alanındaki Yeni Metin Yeni Tiyatro Atölyelerimiz tiyatro dünyasında hayallerin gerçek olduğu bir ortam yaratmakta,
  • Türkiye’nin ilk oyun yazarlığına odaklanan festivali Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivalimiz itici bir güç olarak 2012den beri devam etmekte
  • Yine Türkiye’nin tiyatro konusunda dijital yayıncılık alanında ilk ve tek sitesi yenimetin.com ise görünürlük ve hizmet olarak ayrı bir önem taşımakta.
  •  Atölyelerimizden çıkan yazarlarımızın oyunları sahnelenmekte, yurt içi ve yurt dışında ödüllerde adları geçmekte.

Tüm bunları bağımsız bir tiyatro ekibi ve mekanı olarak kendi ayaklarımızın üstünde gerçekleştirmek ve devam ettirmek konusunda ısrarımız her geçen gün bizi en çok motive eden şeylerden biridir.

Sürece ve eğitime odaklı bir kurum olduğumuz, kendi alanımızı bir deney ve gelişme alanı olarak gördüğümüz için kendi imkanlarımızın dışında sizlerin desteğine çok ihtiyacımız var.

Bu sene 4 Ekim- 8 Ekim arasında altıncısını gerçekleştireceğimiz Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’yle başlayan sezonumuz yeni yazarların yönetmenlerin yer alacağı proje ve oyunlarımızla devam edecek.

Sizler için hazırladığımız destek kampanyamızda yer almanız ve GalataPerform Dostları olarak aramıza katılmanızı çok isteriz. Desteğinizle festivale, oyunlara, atölyelere ve yayınlarımıza ulaşım hakkınızın yanı sıra tiyatromuzun ve oyun yazarlığının gelişimine katkıda bulunacaksınız.

Bilgi için
Şükrü Buğra Akkemik

GalataPerform İdari Yönetici Asistanı
0530 2602524