kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Garanti BBVA, caz dolu geçen 25 yılına özel, müşterilerine NFT hediye ediyor

4 Temmuz 2022

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ne 25 yıldır kesintisiz destek veren Garanti BBVA, bu desteği NFT dünyasına da taşıyor.

Banka bu yıl 25 Haziran – 7 Temmuz 2022 tarihleri arasında caz müzik tutkunlarını bir araya getirecek İstanbul Caz Festivali kapsamında müşterilerine NFT (Non-Fungible Token) kazanma imkânı sunuyor. Festivale verdiği desteğin 25. yılını kutlayan Garanti BBVA, önceki yılların ikonik festival afişlerinden oluşan 25 parçalık NFT Koleksiyonu’nu müşterilerine hediye edecek.

Koleksiyonun birbirinden özel parçalarından birini kazanmak isteyenlerin Garanti BBVA mobil uygulaması içindeki akıllı asistan UGİ’ye “Caz NFT” yazıp, Ugi’nin sorduğu “Biz bu yıl festivalde ‘caz da seni seviyor’ dedik, peki senin en sevdiğin caz sanatçısı kim?” sorusuna yanıt vermesi yeterli. Soruyu cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 25 kişi bu NFT’lerin sahibi olacak.

İstanbul Caz Festivali’ne özel hazırlanan 25 adet NFT koleksiyonu dışarıdan satın alıma kapalı olup, sadece ankete katılan ve çekiliş sonucu kazanan müşterilerin cüzdanlarına gönderilecek. NFT sahipleri cüzdanlarındaki NFT’leri, Metamask’ın NFT bölümünde ya da OpenSea platformunda görüntüleyebilecek. İstanbul Caz Festivali NFT koleksiyonu OpenSea üzerinden “Caz Dolu 25 Yıl” adıyla incelenebilecek.