İstanbul Film Festivali’nden yeni bir yarışma: Ulusal Kısa Film Yarışması

8 Aralık 2015

Bu yıl 35. yaşını kutlayacak İstanbul Film Festivali yeni yaşına, yeni direktörü Kerem Ayan liderliğinde birtakım yeniliklerle girmeye hazırlanıyor. Festival ekibi tarafından duyurulan ilk yenilik haberi festivalin yarışmaları arasına yeni bir kategorinin eklenmesi oldu. İstanbul Film Festivali, 35. yaşında kısa film meraklılarını da festivale dâhil ediyor.

Festivalin “Ulusal Kısa Film Yarışması”nın ön seçici kurulunda Cannes Film Festivali Short Film Corner Yöneticisi Alice Kharoubi, yönetmen Fatih Kızılgök ve sinema yazarı Serdar Kökçeoğlu yer alıyor. Yarışmada jüri tarafından seçilecek bir filme “En İyi Kısa Film” dalında 5.000 TL’lik ödül verilecek.  Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) jürisi de yarışmadaki bir filme ödül verecek.

Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılmak isteyen sinemacılar 1 Ocak 2015’ten sonra çekilmiş ve 20 dakikayı geçmeyen filmleriyle başvuru yapabilirler. Ulusal Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 29 Ocak 2016. Başvurmak için buraya tıklayın.