kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Fringe Festival 2020 Açılış Etkinliği Sponsoru ENKA Sanat oldu

10 Eylül 2020

Bu yıl 21 – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek Istanbul Fringe Festival’in canlı yayınlanacak açılış etkinliğinin sponsoru ENKA Sanat oldu.

30 yılı aşkın süredir sanata katkılarını çok yönlü olarak sürdüren ENKA Sanat, bu yıl Istanbul Fringe ile iş birliği yaparak, festivalin bu seneki ilk ve tek fiziksel etkinliğini sahiplenecek.

21 Eylül akşamı saat 21.00’de DasDas açık hava sahnesinde gerçekleştirilecek performans ENKA Sanat’ın katkılarıyla YouTube ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak. Işıl Bıçakçı Dance Projects’in Hâl / Status performansı ile başlayacak festivaldeki tüm gösteriler, hafta boyunca Istanbul Fringe Festival’in YouTube sayfasından izlenebilecek.

Bu yıl COVID-19 tedbirleri kapsamında çevrimiçi ortama taşınan Istanbul Fringe Festival 2020, Türkiye’den ve yurt dışından toplam 16 ekibin işlerini, 21 – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında YouTube, Zoom, WhatsApp ve diğer sosyal medya mecralarından ücretsiz olarak gösterecek. Festivalde hafta boyunca izlenebilecek kayıtlı video gösterimlerinin yanı sıra canlı performans, atölye, söyleşi ve parti olacak.

Sanatçılar Fringe Destek Fonu ile Destekleniyor

Istanbul Fringe, COVID-19’dan olumsuz etkilenen performans sanatçılarını desteklemek amacıyla Fringe Destek Fonu’nu hayata geçirdi. Bu kapsamda tiyatrolar.com.tr üzerinden satışa açılan Fringe Destek Biletleri ile hem İstanbul’daki ve İstanbul dışındaki izleyiciler festivali ücretsiz takip ederken, destek olmak isteyen kişiler, önümüzdeki yıl fiziksel olarak gerçekleştirilmesi planlanan festival katılma hakkına sahip olurken, sanatçılara ve festivale fon sağlayabilecek. 1 Temmuz -31 Ekim 2020 tarihleri arasında ulaşılabilen 6 farklı kategorideki biletlerin geliri Istanbul Fringe Festival 2020 Online seçkisinde yer alan sanatçılara ve festivalin 2021 çalışmalarına destek sağlayacak.

“Hâl / Status” – Işıl Bıçakçı Dance Projects – Türkiye

(I) Bir şeyin içinde bulunduğu şartların veya taşıdığı niteliklerin bütünü, durum, vaziyet; davranış, tavır.

(II) a. Sebze, meyve, bakliyat vb.nin satıldığı yer.

(III) (mec.) Kötü durum, sıkıntı, dert.

(IV) a. (tar.) Tahttan indirme.

Koreografi: Işıl Bıçakçı

Performans: Demet Aksular, Emre Olcay, Ferhat Güneş, Ozan Akgün