kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kırmızı Kedi Yayınları’nın yeni genel yayın yönetmeni Enis Batur

6 Aralık 2017

2008 yılında yayın hayatına başlayan Kırmızı Kedi Yayınları, 10. yılı itibariyle yoluna Enis Batur ile devam ediyor.

Yazı, Oluşum, MEB, Tan, Çağdaş Kent, Gergedan, Şehir, Geceyazısı başta olmak üzere çeşitli dergilerle kültür yaşamımıza katkıda bulunan, 1979’da Milli Eğitim Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı’yla başladığı yöneticilik görevini, Milliyet Kültür Servisi, Milliyet Büyük Ansiklopedi, Dönemli Yayıncılık gibi kurum ve yayınlarda devam ettiren ve 1988-2004 yılları arasında Yapı Kredi Yayınları’nın yöneticiliğini üstlenen, bilhassa bu dönemde birçok yerli ve yabancı klasiklerin ve önemli diğer yayınların yayınlanmasında başrol oynayan Enis Batur, Kırmızı Kedi Yayınları’nın 10. yılında yayınevinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstleniyor.

 

Kuruluşundan bu yana yayınevinin genel yayın yönetmenliğini yürüten İlknur Özdemir, sağlık sebepleri dolayısıyla görevini devretmek zorunda kalmıştı.

Bugüne kadar, 800’ün üzerinde kitapla birbirinden önemli edebiyat, siyaset, inceleme ve çocuk kitapları yayımlayan, Deniz Mecmuası ve Modern İpek Yolu gibi alanında özgün dergileri okurla buluşturan Kırmızı Kedi Yayınları, 10. yılında Enis Batur’un kılavuzluğunda yayın kataloğunu yeni diziler, yeni yazarlar ve eserlerle genişleterek yola devam edecek.