kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

O’Art’ta yeni sergi: “Şimdi”

25 Mart 2019

O’Art, 23 Mart – 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında farklı disiplinlerden 23 çağdaş sanatçıyı buluşturan, Begüm Alkoçlar küratörlüğündeki “Şimdi” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergi, sanatçıların günümüz sanatında “yeni”ye ulaşma gayretine eleştirel bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor ve sanatın, düşünsellik üzerine yapılandığı günden bugüne dek, yaratımda kendini anlatmanın arayışını “beyaz” rengiyle sembolize ediyor.

Şimdi” sergisinde Ahmet Duru, Ali İbrahim Öcal, Arslan Sükan, Beril Or, Bora Güney, Buğra Erol, Ceyda Göksal, Dilek Gökdere, Duygu Aydoğan, Ekin Bernay, Elçin Ekinci, Emin Mete Erdoğan, Zeynep Çilek Çimen, Fırat Engin, Füge Demirok, Gizem Burcu Perçin, Gökçe Hiçyılmaz, Hasan Baran Kurtoğlu, Nejat Satı, Ozan Ölmez – Gazi Çetinkaya, Tevfik Altan Doyran ve Volkan Parlak’ın farklı eserleriyle çağdaş Türkiye sanatından yeni, özgün ve avangart endişesi taşımayan bir seçki sunuluyor.

Sergide farklı disiplinlerden sanatçılar eserlerinde renk olarak yaratımdaki arayışı sembolize eden beyaz rengine övgüde bulunuyor. Tekil bir renk tonunun üzerinden gerçekleştirilen serginin kürasyonunun altında yatan bu bilinçli indirgeme, serginin sanatçıları tarafından teknik, malzeme, biçim ve formla yaratılan bir çeşitliliğe odaklanıyor.