kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Performistanbul’dan 1. yaş performansı

6 Ocak 2017

Performans sanatçılarını bir çatı altında toplamak ve farklı projelerle buluşturmak amacıyla, Simge Burhanoğlu tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Performistanbul, 1. yaşını platformun ilk performansı olan Ekin Bernay’ın Annem ile Ben performansını açık havada tekrar gerçekleştirerek kutluyor.

Performistanbul’un, geçtiğimiz sezon farklı iş birlikleriyle düzenlediği 18 performans, farklı mekânlarda yoğun katılımlar ile gerçekleşti. Yeni yılın ilk aylarından itibaren farklı mekan, partner ve sanatçı ekibiyle yeni projelere imza atacak olan Performistanbul, ikinci yılında da farklı kitleleri performanslarla buluşturmaya devam edecek.

 

8 Ocak Pazar günü 14.00 – 14.30 saatleri arasında Polonezköy’de düzenlenecek performans, bu defa katılımcıları şehirden uzak, doğa içinde farklı bir deneyimi paylaşmaya davet ediyor. Küratörlüğünü Simge Burhanoğlu’nun üstlendiği performansta, sanatçının annesi ile arasındaki bağı simgeleyen örgü, seyircileri de içine alıyor. Karşılıklı dizilmiş sandalyelerde performansçılarla birlikte oturan seyirciler bu defa, sanatçı ile annesi arasındaki ilişkiye birbirlerine örülerek aktif olarak dahil oluyor ve bu bağı derinleştirerek kendi deneyimlerine şahit oluyorlar.