Pilot’tan yeni sergi

8 Ocak 2018

Pilot yeni yılı özel bir edisyonlu baskılar ve multiple’lar sergisiyle karşılıyor. 27 Aralık 2017 – 03 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Edition Pilot” sergisinde, galerinin temsil ettiği ve uzun süredir iş birliği içerisinde olduğu 15 sanatçının katkıları bulunuyor.

Sergide yer alan sanatçılar; Hamra Abbas, Deniz Aktaş, Halil Altındere, Fikret Atay, Tufan Baltalar, Burak Delier, Elmas Deniz, Hacer Kıroğlu, Ali Miharbi, Şener Özmen, Çağrı Saray, Murat Şahinler, Constantinos Taliotis, İrem Tok ve Tarık Töre.

Sergi, sanatçıların özel olarak A3 boyutunda ürettiği eserleri iki şekilde deneyimleme fırsatı sunuyor. İzleyiciler bu seçkiyi kutusundan çıkarıp yakından inceleyebilecekleri gibi, nasıl sergilenebileceğine dair mütevazı bir öneriyi de duvarda görebilecekler.

Seçkideki işlerin büyük bir bölümü sanatçıların süregelen çalışmalarıyla ve vazgeçmedikleri ilgi alanlarıyla paslaşıyor. Hacer Kıroğlu Bekleme Karalamalarının küçük ölçekli versiyonlarını, Çağrı Saray Bellek Mekanları serisinden bir gravürü “Edition Pilot” ile paylaştı. Ali Miharbi ise Pneuma sergisinden hatırlanabilecek gırtlak-ses araştırmalarını görselleştirdi. Seçkideki Elmas Deniz ve Tufan Baltalar çalışmaları sanatçıların yaklaşan kişisel sergilerinde görülecek yeni işleri hakkında ipucu veriyor.