kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Shakespeare Kısa Film Yarışması başvuruları bekliyor

3 Ağustos 2016

British Council tarafından GREAT Britain işbirliği ile Shakespeare’in ölümünün 400. yılı çerçevesinde geliştirilen Shakespeare Lives programı dahilinde düzenlenen Shakespeare Kısa Film Yarışması, dünyanın her yerinden kısa filmleri bekliyor. Yarışma, Shakespeare’den esinlenen ve yetişkinlere yönelik içerik içermeyen 5 dakikadan kısa tüm filmleri kabul ediyor. Filmlerin dili İngilizce değilse mutlaka İngilizce alt yazı eklenmesi gerekiyor.

Ölümünün 400. yıldönümünde tüm dünyayı William Shakespeare’in ölümsüz mirasını ve eserlerini konu alan kısa filmlerle kutlamaya davet eden British Council, Shakespeare’in bir oyununun tamamı veya sonesine, en çok sevilen karakterine veya konuya kadar içinde Shakespeare olan öğeleri kullanarak çekilen tüm kısa filmlere açık. Çekilecek film daha sonra dünya genelinde oylamaya sunulacak.

Her ay en çok oyu alan başvuru “ayın videosu” seçilecek. Yıl sonunda her ayın kazananları “yılın videosu” olabilmek için bir çekilişe katılıp tam da Shakespeare’e yaraşır bir ödül kazanacak. Yıl sonunda bir kişi, Birleşik Krallık’a bir seyahat ve kariyer gelişimi atölyelerine katılım hakkının yanısıra, DSLR kamera seti, Adobe Creative Cloud hesabı ve daha fazlasını kazanacak.