kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SineBU, Europa Cinemas ağına dahil oldu

18 Şubat 2019

Boğaziçi Üniversitesi kampüsü içinde sinemanın en iyi örneklerinin izlenebildiği SineBU, Avrupa Konseyi’nin kültürel girişimleri desteklemek için oluşturduğu Eurimages fonundan destek aldı.

Sadece Boğaziçi Üniversitesi mensupları ve öğrencilerine değil tüm İstanbul halkına açık olan SineBU, Eurimages desteğiyle Türkiye’de yalnızca 15 sinema salonunun dâhil olduğu Europa Cinemas ağına katıldı. SineBU aynı zamanda İstanbul’da bu ağa dâhil olan 3. sinema salonu oldu.

SineBU, 2015 yılından bu yana dünya sinemasından en seçkin vizyon filmlerini perdesine taşıyor. SineBU şimdi de Türkiye’de 15 sinema salonun dahil olduğu Europa Cinemas ağına katılmayı ve Eurimages fonundan yararlanmaya hak kazandı. Çoğunlukla Avrupa Birliği kökenli filmlerin temsilini artırmak amacıyla Avrupa Konseyi bünyesinde karşılıksız olarak verilen Eurimages fonu, 38 üye ülkedeki sinema salonlarına da destek sağlıyor.