kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SOMA Summer 2017 rezidans programı

28 Kasım 2016

Önümüzdeki yıl 3 Temmuz – 24 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek SOMA Summer 2017 programı, sanatçılara Mexico City’de 8 haftalık rezidans imkanı sunuyor. İngilizce yürütülecek SOMA Summer programına uluslararası tüm sanatçılar, küratörler, eleştirmenler ve sanat tarihçileri başvurabiliyor. Başvurular 6 Şubat 2017 tarihine dek devam ediyor.

SOMA Summer; katılımcıları Mexico City’nin müze, kültür kurumu ve sanatçı stüdyolarıyla dinamik bir kültürel çevreye davet ediyor. Yaratıcı paylaşımları ve üretimleri desteklemeyi amaçlayan program dahilinde çeşitli seminer ve atölyeler düzenlenecek.

SOMA; yeniden düşünme ve etkileşim yaratmaya elverişli bir platform olmayı hedefliyor. Her yıl düzenlenmekte olan SOMA programı belirli bir kavramsal çerçeve etrafında şekilleniyor. Paylaşımlı stüdyo imkanı sunan SOMA Summer 2017, otoritenin farklı biçimleri temasına odaklanacak.