kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Stiletto Almanya prömiyerini Hof Film Festivali’nde yapıyor

27 Ekim 2021

Can Merdan Doğan’ın ilk kez 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde seyirciyle buluşan ve geçtiğimiz hafta 65. BFI Londra Film Festivali’nde yarışan kısa filmi Stiletto, bu yıl 26 – 31 Ekim 2021 tarihleri arasında Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Hof şehrinde düzenlenecek Hof Film Festivali‘nde Almanya prömiyerini yapıyor. Stiletto, festivalin Uluslararası Yarışması’nda jüri karşısına çıkacak.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde yer alan Hof şehrinde düzenlenen festival, ilk filmini çeken yönetmenlerin en önemli keşif alanlarından biri sayılıyor. Özellikle Alman sinema endüstrisine yeni başlayan yönetmenler için önemli bir vitrine dönüşen Hof Film Festivali, aralarında Rainer Werner Fassbinder, Werner Herzog, Peter Jackson, Jim Jarmusch, Tom Tykwer, Wim Wenders’in de olduğu birçok usta yönetmenin ilk filmlerinin gösterimlerine ev sahipliği yapmasıyla da tanınıyor.

Yapımcılığını Erkan Taşkıran’ın üstlendiği ve Almanya-Türkiye ortak yapımı olan filmin festival yolculuğu Kasım ayında da devam edecek. Doğu Avrupa sinemasına adanmış en eski ve tek uluslararası film festivali olan ve bu yıl 31.si gerçekleşecek Cottbus Film Festivali’nin yanı sıra Berlin’in ilk kısa film festivali de olan ve OSCAR® yeterliğine sahip 37. INTERFILM Berlin Kısa Film Festivali ile Almanya yolculuğunu sürdürecek olan Stiletto, 4-12 Kasım tarihlerinde de 32. Ankara Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Yarışması’nda yarışacak. Arzuları ve toplum değerleri arasında seçim yapmaya zorlanan taksi şoförü Hasan’ın yaşadıklarını anlatan kara komedi türündeki filmde, Murat Kılıç ve Nihal Yalçın başrolleri paylaşıyor.