kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Abraaj Group Art Prize başvuruları başladı

15 Haziran 2016

Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’nın en önemli sanat ödülleri arasında gösterilen The Abraaj Group Art Prize 2017 başvuruları sanatçı ve küratörler için açıldı. Başvuracak sanatçıların Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgelerinden olması gerekiyor, küratörlük bölümü için ise uluslararası düzeyde katılım yapılabiliyor.

Yarışmanın bu yılki jürisi ise uluslararası müze direktörleri ve küratörlerinden oluşuyor. Witte de With Direktörü ve Küratör Defne Ayas da yarışmanın bu yılki jürisi arasında yer alıyor.

Başvuru yapacak sanatçıların, 15-18 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Art Dubai için daha önce sergilenmemiş özgün bir eser ile başvurmaları gerekiyor. Yarışmanın kazananı 100.000 Dolarlık ödüle sahip olacak. Son listeye kalan 3 sanatçı ise 10.000’er Dolar alacak. Yarışmayı kazanan küratör ise Art Dubai‘nin eş küratörlüğünü üstlenecek. Başvurular 11 Ağustos gününe dek devam ediyor.