kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Trans Europe Halles, Startup Support Programme için açık çağrıda bulunuyor

19 Aralık 2017

Trans Europe Halles, Startup Support Programme 2018 için açık çağrıda bulunuyor. Program, sivil toplum kuruluşlarının liderlerine başka bir amaçla kullanılmak üzere değiştirilen yapıları kültürel merkezlere dönüştürmek için yaptıkları girişimlerde yardımcı olmayı amaçlıyor. Programa başvurmak için son tarih 28 Ocak 2018.

Ocak – Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek ilk edisyonda, ilk edisyonun odak bölgesi olan Balkan bölgesinden üç gelişmekte olan kültürel merkez aranıyor. Geçerli ülkeler; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kosova, Makedonya, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Türkiye.

Startup Support Programme ne yapıyor?

Startup Support Programme, 2017 – 2021 yılları arasında merkezlerin liderleri için uzman danışma ve rehberlik, en ikonik ve ilgili üye merkezlere çalışma ziyaretleri, denklerarası öğrenme aktiviteleri, konferanslar ve toplantılar süresince özel ağ kurma aktiviteleri ve girişim aşamasındaki merkezlerin ilham verici durum çalışmaları aracılığıyla gelişmekte olan kültürel merkezleri bir sonraki gelişim seviyesine yükseltmek için yatırım yapacak.

Startup Support Programme’a kimler başvurabilir?

  • Henüz TEH üyesi değilseniz,
  • Balkan bölgesindeki ülkelerdenseniz,
  • Yasal olarak kurulmuş bir organizasyonsanız,
  • Kültürel ve sanatsal kullanımlar için bir yapıyı yeniden biçimlendirmek istiyorsanız,
  • Yapının gelecekteki kullanımı için yapı sahibiyle yasal bir anlaşmanız mevcutsa,
  • Organizasyonunuz yapıyı iki yıldan daha az süredir idare ediyor veya 2018’de idare etmeyi planlıyorsa,

programa başvurabilirsiniz.