kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Türkiye Sineması’nın Cannes Film Festivali ile buluşmaları devam ediyor

1 Mart 2018

Se-Yap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin yürüttüğü ve 2014 yılından beri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Türkiye Sineması’nın uluslararası film festivalleri ve film marketlerindeki görünürlüğünün arttırılmasını amaçlayan “Festivaller İstanbul’da” projesi, Fransız Kültür Merkezi ve Atlas Post Prodüksiyon’un katkılarıyla yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın önemli film festivallerinden, her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen Cannes Film Festivali‘nin yan bölümlerinden biri olan “Yönetmenlerin 15 Günü” program yetkilisi Arnaud Gourmelen, etkinlik kapsamında 3 – 6 Mart tarihleri arasında İstanbul’da.

Cannes Film Festivali “Yönetmenlerin 15 Günü” bölümü program yetkilisi Arnaud Gourmelen’in İstanbul’da bulunacağı sırada gerçekleştirilmesi planlanan sektör buluşma toplantıları, filmlerini sunan yapımcı, yönetmen ve sektör temsilcilerinin bir araya gelmesine olanak verecek.

“Festivaller İstanbul’da” projesinin, bahar aylarında ise Venedik Film Festivali yetkililerinin katılımıyla devam etmesi planlanıyor.