kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Young Curators Academy in Berlin için açık çağrı

13 Mart 2019

Bu yıl 26 Ekim – 10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan disiplinlerarası festival 4. Berlin Autumn Salon boyunca Maxim Gorki Theatre Berlin kapsamında yeni bir program hayata geçirildi.

Maxim Gorki Theatre Berlin’in direktörü Shermin Langhoff ve TheatreWorks Singapore’un sanat yönetmeni Ong Keng Sen tarafından başlatılan Young Curators Academy in Berlin, birinci edisyonunun bir parçası olmak için katılımcılara açık çağrıda bulunuyor. Açık çağrı için son başvuru tarihi 31 Mart 2019.

Katılımcılar Berlin Autumn Salon’un etkinliklerinde yer alacak; davet sahipleri, uluslararası küratörler ve Berlin Autumn Salon’da yer alan sanatçılarla görüşme fırsatı bulacak.

Sanatçılar, eleştirmenler, yazarlar, gazeteciler veya gelecek vaad eden küratörler başvurabilir. Katılımcıların, festivalin başlığı olan “Deheimatize Belonging” ile ilgili, sanatın ve aktivizmin etkin olduğu projeleri ile sunum yapmaları gerekiyor.