kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Zorlu PSM’de gösteriler yeniden başlıyor

14 Ağustos 2020

Pandeminin etkilerinden dolayı mekândaki etkinliklerini 13 Mart’ta durduran ve 7. sezonunu dijital etkinliklerle tamamlayan Zorlu PSM, 7 Ekim tarihinden itibaren, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, kapılarını yeniden sanatseverlere açarak 8. sezonuna başlıyor.

Ekim ayında, Zorlu PSM’nin programı sahne sanatlarının ağırlıkta olduğu tiyatro yapımlarına öncelik veriyor.

5 ay sonra bağımsız tiyatrolar ve sevilen oyunlar tekrar Zorlu PSM’de

Zorlu PSM, Ekim ayı programında pandemiden en çok zarar gören sanat dallarından biri olan tiyatroya ağırlıklı yer vererek, yeni yapımlara da dikkat çekiyor.

Son zamanların ilgi gören oyunlarından; Bergüzar Korel’in tek kişilik oyunu Kızlar ve Oğlanlar, Latife Tekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Nezaket Erden’in tek kişilik oyunu Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit, Birkan Uz’un yönettiği, Esra Bezen Bilgin, Haluk Bilginer ve Kürşat Demir’in yer aldığı Pencere, Fransız roman ve oyun yazarı Florian Zeller’ın ‘gitmek’ üzerine oyunu Evlat ve Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu’nun ortak yapımı Gerçek, Berkay Ateş’e 25. Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, Serkan Salihoğlu’nun yönettiği Hakikat, Elbet Bir Gün, Cansel Elçin, Reha Özcan ve Alican Altun’un başrolleri paylaştığı ‘The Full Monty’ uyarlaması Çıplak Vatandaşlar, Molière klasikleri Cimri ve Tartuffe, 29 Ekim’e özel Kemal* Turkcell Platinum Sahnesi’nde tiyatro severlerle bulaşacak. Yakın zamanda Güldür Güldür Show’daki ‘stand up’ performansıyla ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol ise tek kişilik gösterisiyle programda yer alıyor.

Yönetmeliklere uygun hijyen kuralları uygulanıyor.

Etkinliklere katılmayı sabırsızlıkla bekleyen sanatseverlere sağlıklı ve güvenli bir deneyim ortamı yaratmak için yönetmeliklerdeki kurallar harfiyen uygulanacak. Mekân içeresinde ateş ölçümü, sosyal mesafe kuralları, temassız ödeme, ileri teknoloji hijyen ve dezenfektasyon uygulamaları hayata geçirildi.