kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

17. İstanbul Bienali’nden Açık Radyo’da program: “Radyo Bienal”

3 Mayıs 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 2007-2026 Bienal Sponsoru Koç Holding‘in desteğiyle düzenlenen 17. İstanbul Bienali, 3 Mayıs – 25 Ekim 2021 tarihleri arasında her pazartesi 15:30 – 16:30 saatleri arasında Bienal’in hem katılımcısı hem de mekânlarından biri olarak konumlanacak Açık Radyo 95.0’da dinleyicilerle buluşacak.

Radyo Bienal başlıklı serinin ilk programı, 3 Mayıs Pazartesi günü saat 15.30’da yayımlanacak ve programların kayıtları acikradyo.com.tr adresi üzerinden, dünyanın her yerinden dinlenebilecek.

17. İstanbul Bienali katılımcılarının Açık Radyo’ya özel üretecekleri işler, arşiv sesleri, ses müdahaleleri, söyleşiler ve şiir okumalarını içerecek program vasıtasıyla, bienal kapsamındaki pek çok projeye ait farklı üretimler bienal izleyicisiyle ilk defa Açık Radyo 95.0 üzerinden buluşma imkânı bulacak. Zeyno Pekünlü tarafından hazırlanan 17. İstanbul Bienali’nin kamusal programı da farklı disiplinlerden birçok sanatçı, araştırmacı, akademisyen ve edebiyatçıyı Açık Radyo’da konuk edecek.

Radyo aracılığıyla sadece görsel sanatçıların değil, düşünürlerin, yazarların, araştırmacıların, akademisyenlerin ve diğer uzmanların da dâhil olacağı 17. İstanbul Bienali, bu sayede güncel sanatın sınırlarını genişletecek ve dijital ortamda daha geniş kitlelere seslenebilecek. Küratörlüğünü Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh’in üstlendiği 17. İstanbul Bienali, ölçeği, yöntemi ve hedefleri açısından önceki edisyonlardan farklı bir yapıda gerçekleştirilecek.