kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

21. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali başlıyor

12 Mayıs 2022

Afyonkarahisar Klasik Müzik ve Caz Derneği tarafından düzenlenen Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, bu yıl 21. kez 11- 19 Mayıs 2022 tarihleri arasında NG Afyon‘da gerçekleşiyor.

Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, dünyanın önde gelen klasik müzik sanatçılarını ağırlayacak. Festivalde ayrıca şiir, müzik ve edebiyat dinletileri, söyleşiler ve topluluk konserleri gerçekleştirilecek ve dünyaca ünlü sanatçıların yanı sıra Türkiye ve Prag’dan öğrencilerin vereceği konserler yer alacak.

21. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali’nin açılış konserinde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sahne alacak. Festival süresince gerçekleştirilecek Gün Batımı Konserleri serisinde Türkiye ve Prag’ın en ünlü klasik müzik toplulukları yer alacak. Festivalde ayrıca Pavol Praženica ile Kandemir Basmacıoğlu piyano resitali ve Theodora Kopecka flüt resitali ile yer alacak. Festivalin kapanış konseri olan Veloce String Quartet Gün Batımı Konseri ise 19 Mayıs Perşembe günü Ayazini Frig Vadisi’nde gerçekleşecek.

Festivalde Haydar Ergülen, Yalvaç Ural, Metin Celal, Yavuz Ekinci, Engin Akın, Artun Ünsal, Bülent Özgören, Mehmet Ömür’ün konuşmacı olduğu müzik, edebiyat, yemek ve fotoğraf konulu söyleşiler düzenlenecek.