kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

8. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi açıklandı

6 Ekim 2020

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle bu yıl 23 – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen 8. Boğaziçi Film Festivalinin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi açıklandı.

Yarışma jürisine bu yıl yazar ve senarist Tarık Tufan başkanlık edecek. Tarık Tufan’ın başkanlığında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda filmleri değerlendirecek jüri üyeleri arasında yönetmen Ramin Matin; görüntü yönetmeni Taner Tokgöz; oyuncu İpek Türktan Kaynak ve oyuncu Ecem Uzun yer alıyor.


Tarık Tufan’ın başkanlık edeceği Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi bu sene 100.000 TL’lik “En İyi Ulusal Uzun Metraj Film” ödülünün yanı sıra “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Sinematografi” ve “En İyi Kurgu” ödülü olmak üzere toplam 7 kategoride 180.000 TL’lik ödül dağıtacak.

Ayrıca festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasında yer alan filmlerden birine FİYAB (Film Yapımcıları Meslek Birliği) tarafından 10.000 TL’lik En İyi Yapımcı Ödülü takdim edilecek.