kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

9. Leyla Gencer Şan Yarışması başvuruları başladı

8 Kasım 2017
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması‘nın 9.‘su için başvurular başladı.
Jüri Başkanlığını Renato Bruson’un üstleneceği 9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın başvuruları 10 Nisan 2018’e kadar devam edecek. Yarışmanın final serisi 23 – 28 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

Opera dünyasına kazandırdığı genç yeteneklerle uluslararası alanda önemli bir yer edinen Leyla Gencer Şan Yarışması, Uzak Doğu’dan Amerika’ya uzanan katılımcı yelpazesini göz önünde bulundurarak bu yıl itibariyle başvuru ve ön eleme süreçlerine yeni düzenlemeler getiriyor.

Daha önceki yıllarda Avrupa şehirlerinde gerçekleştirilen ön elemelere bu yıl itibariyle internet üzerinden gönderilen video kayıtları ile değerlendirme de ekleniyor. Ayrıca tüm başvurular internet platformu Yap Tracker üzerinden alınıyor ve başvuru ücreti için banka havalesinin yanı sıra kredi kartı ile ödeme de kabul ediliyor.