kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Stüdyo Günleri başlıyor

5 Ekim 2017

Deniz Beşer ve Juliane Saupe tarafından kâr amacı gütmeyen, sponsorsuz bir organizasyon olarak koordine edilen Açık Stüdyo Günleri // Open Studio Days, bu yıl 4. edisyonu ile 6 – 8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etkinlikte bu yıl 50 sanatçıya ait 41 sanat atölyesinin kapıları ziyaretçilere açılıyor.

Açık Stüdyo Günleri’nde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat alanları Taksim, Cihangir, Kurtuluş, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Teşvikiye, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve sanat alanları yer alıyor. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olabilecek.

Açık Stüdyo Günleri, geçtiğimiz sene içerisinde rotasına Kadıköy bölgesinide ki atölyeleri eklediği gibi bu sene ikinci kez Büyükada bölgesinde ki atölyeleri programa dahil ediyor. İstanbul’un farklı uluslardan sanatçılar içinde önemli  bir merkez olduğunun altını çizen etkinlik, Türkiye dışında Amerika, Polonya ve Sudan gibi  ülkelerden de sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

Dünya’nın birçok yerinde düzenlenen ”Açık Atölye” organizasyonlarına paralel bir yapıda işleyen ASG, İstanbul’un en kapsamlı açık atölye etkinliği olarak ziyaretçilerini sanatçı atölyelerinde ağırlıyor.

Açık Stüdyo Günleri 2017’de ev ve atölyelerini ziyarete açan sanatçılar; Ali Alizadeh, Ayşe Türemiş, Ayşen Savcı, Başak Sipahioğlu, Bedia Ekiz, Bulut Bagatur, Cengiz Yatağan, Deniz Beşer, Demet Yalçınkaya, Deniz Önlü, Deniz Örnek, Desen Halıçınarlı, Dila Yumurtacı, Ezgi Sönmez, Fatma Sağ Tunçalp, Gözde Can Köroğlu, Gül Bolulu, Günsel Demirci Dinler, İdil Güral, İrem Nalça, İsmail Onur Gönüllü & Gülşah Öztürk // Atelier Allegory, Hilal Can, Kadir Ulus, Mathilde Melek An, Mehmet Çevik, Meryem Güldurdak, Monika Bulanda, Mutlu Aksu, Nazan Azeri, Nesrin İçen, Nevin Yici, Nuray Özler Yolcu, Özgür Demirci, Rabia Seyhan, Random Art Project (Dilara Bozdağ, Buse Kökçü, Melda Yaramış), Sercan Apaydın, Sedef Karakaş, Şehlem Kaçar, Sevim Kaya, studio-h, Taylan Ünal, Toby & Leah Westberry, Tuğçe Diri, Tülin Yiğit Akgül (Glasst.), Walid Farouk ve Zeynep İnci Şenneyli

Ziyaret Saatleri:

6  Ekim 2017, 15:00-21:00 (Cuma)

7 Ekim 2017, 14:00-21:00 (Cumartesi)

8 Ekim 2017, 14:00-21:00 (Pazar)